این کالاها را هیچگاه دست دوم نخرید!

این کالاها را هیچگاه دست دوم نخرید!

گاهی اوقات ما برای پرداخت پول و هزینه‌ کمتر می‌خواهیم بعضی از اجناس را دست دوم بخریم اما باید بدانیم چه کالاهایی را نمی‌توانیم از نوع استفاده شده و دست دوم بخریم.

کلاه ایمنی

با خرید یک کلاه ایمنی دست دوم برای دوچرخه یا موتورسیکلت ممکن است ایمنی خود را تحت خطر قرار دهید. چون نمی‌دانید صاحب آن کلاه قبلا چه کسی بوده یا این که به چه علت آن کلاه را برای فروش گذاشته است.

به گفته موسسه‌ ایمنی در اثر تصادفی که منجر به ضربه به سر میشود باید کلاه ایمنی تان را عوض کنید و همچنین هرگز از کلاه دست دوم استفاده نکنید  زیرا ممکن است صاحب آن کلاه تصاف کرده باشد.

تشک خواب

تشک‌ها بعد از گذشت زمان  چیزهایی مثل آلرژی و جانوران بسیار ریز بخصوص ساس را از صاحب قبلی به خود جذب می‌کنند. راحتی خود را از دست میدهند چون در گذر زمان شکل و طرز خوابیدن صاحب قبلی خود را گرفته اند.

تخت بچه

تخت‌های بچه و صندلی‌های خودرو به طور مداوم با امکانات جدید ایمنی به‌روزرسانی می‌شوند و اگر مشکلی داشته باشند جمع‌آوری می‌شوند. بنابراین اگر شما یک نمونه‌ دست دوم را خریداری کنید ممکن است یکی از میلیون‌ها تخت بچه‌ای را بخرید که به دلایل ایمنی جمع‌آوری شده‌اند. کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی هم اعلام کرده تخت‌های بچه‌ای که بیش از ۱۰ سال عمر دارند دچار نقص‌های طراحی هستند که نوزادان را در معرض خطر می‌گذارند. این موضوع در مورد بسیاری دیگر از وسایل کودک صدق می‌کند

صندلی خودروی کودک

صندلی‌های خودرو معمولا بین پنج تا ۹ سال دوام می‌آورند. اگر شما یک مدل دست دوم آن را بخرید نخواهید دانست که تصادف داشته یا خیر. کار هوشمندانه‌تر و امن‌تر این است که مدل نوی آن را بخرید.

لوازم آرایشی

اگر شما نمی‌دانید که چه کسی از لوازم آرایشی استفاده کرده نباید از آنها برای صورت‌تان استفاده کنید. در واقع در مطالعه‌ای که توسط LA Times انجام شد پی بردند که ۱۰۰ درصد تسترهای لوازم آرایش در یک فروشگاه محبوب به باکتری‌ها مختلفی آلوده بودند. بنابراین، قطعا لوازم آرایش کهنه هم به همین باکتری‌ها آلوده هستند.

محصولات زیبایی و بهداشتی

به هیچ عنوان نباید طرف محصولات دست دوم زیبایی و بهداشتی مثل کرم، لوسیون و عطر بروید چون هیچ تضمینی وجود ندارد همان چیزی را بگیرید که روی بطری محصول درج شده است. ممکن است فروشنده محتوای محصول را با هر چیز دیگری عوض کرده باشد. لوازم آرایشی و بهداشتی تا ابد دوام ندارند. بنابراین با خرید محصولی که تاریخ مصرف‌اش تمام شده پوست‌تان را در معرض خطر باکتری‌های مختلف قرار می‌دهید.

کفش‌های دویدن

اگر شما کفش دویدن کهنه بگیرید احتمالا لژ آن وارفته و ممکن است شما با دویدن در آنها به پا، زانو یا کمرتان آسیب بزنید. کفش‌های دست دوم متناسب با فرم پای صاحب قبلی شکل گرفته‌اند و تغییر حالت آنها متناسب با پای شما دشوار خواهد بود. علاوه بر این، احتمال ابتلا به قارچ پا یا دیگر عفونت‌های باکتریایی هم وجود دارد.

وسایل الکترونیکی

خرید لوازم الکترونیکی دست دوم توصیه نمی‌شود مگر این که از سالم بودن آن مطمئن باشید یا از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید که نوعی تضمین هم برای این محصولات داشته باشند.

پازل و بازی

بعضی از بازی‌های خاص را فقط در فروشگاه‌های دست دوم منحصر به فرد با یک قیمت مناسب می‌توانید پیدا کنید. اما از طرف دیگر، پازل‌هایی را که تکه‌های زیادی دارند نباید دست دوم بخرید چون اگر یک تکه‌ آن گم شود نمی‌توانید بازی کنید.